211 - Můj den

Můj památný den začal zde. U koliby v Súlovských vrších jsem zaparkoval a vydal se na Roháč na západ Slunce a noc. Podzim hrál barvami, teplé babí léto, no super. Cestou jsem samozřejmě prozkoumal okolí (Šarkania diera, Skalné okno, atd.) a udělal pár fotek. No a když jsem už byl na Roháči, pár metrů od vyhlídky, tak jsem uslyšel hlasy lidí. No řekl jsem si: sakra, další fotografové, musím tam být dřív :-) abych zabral místo na focení. Tak jsem se s těžkým batohem rozběhl a jako laň ladnými skoky, v čerstvě listím zapadaném lese, jsem skočil jednou nohou do zasypané díry a ozvalo se 2 x křup :-) Asi 10 minut jsem si poležel a přemýšlel, co to křuplo. Naštěstí nebyl kotník vyhozený (asi to druhé křupnutí bylo vrácení do původního stavu), ale zato hlezenní svaly a šlachy byly pěkně zmasakrované. No na tom se stát nedá. Takže kdo zná cestu z Roháče po žluté dolů, tak ví co následovalo. Normálně bych to sešel za půl hodiny, ale takhle v tom prudkém kopci, po žebřících, kaňonem po skalkách atd. to bylo výživné. Nahoře jsem našel klacek s vidlicí, tak jsem měl improvizovanou berli. Cíl byl dostat se za světla na louku. Vše po jedné noze. Cestou dolů jsem se koukl nad sebe. Tak krásný západ slunce jsem ještě neviděl. Vše dobře dopadlo. Naštěstí mám auto s automatickou převodovkou, tak jsem těch 140 km odřídil jen levou nohou. Doma jsem si dal 4 dny klid na lůžku a v pondělí šel do práce a bolelo to furt jak sviňa. Kolegové řekli, no běž aspoň na rentgen. Tak se stalo a byla z toho sádra na 4 týdny, rehabilitace a půl roku pajdání. Mé poučení:
1) Vždy se pojistit i na takové piďi-pohoří, protože jinak bych zavolal horskou službu a nemusel jsem absolvovat ten sestup, kde jsem si nohu ještě více zřídil.
2) Neběhat a to ani tak ladným pohybem jako laň :-) a to ani v případě, že slyším hlasy. Byli to poslední turisté, co šli dolů, takže žádní fotografové :-)
3) Mít nějaké obinadlo nebo ortézu - šlo by se lépe
4) Mít kotníkové boty - alespoň do terénu, kdy nejdu po pěšinách

Fotografická technika: Nikon D500 / Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art

Informace o zpracování: Panorama 9 snímků, 3x EBKT.
ISO 100, f/7.1, 1/1250, 1/320 a 1/80

Rozměry originálu: 8233 x 4631 pixels

Doporučená velikost fotoobrazu: 110 x 60 cm

Datum pořízení: 1.11.2018

Lokalita: Strážovské a Súlovské vrchy

Klíčová slova: súlovské vrchy, súlov, louka, skály, ovce, pastvina, podzim

Kategorie: Podzim, Den, Barevná

Zobrazeno: 1847 ×

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace